Brother PR Clamp Frame LR | 45x24mm | PRCLP45LR
Brother
0 Review
Price AlertNotify me if the price drops
FREE Next Day Delivery
30 Day Returns
Warranty Included
Price Match Promise
Is this machine right for me?
30-Day Satisfaction Guarantee
Flexible Finance Options
Find Out More
Finance AvailableFind Out More
Need Advice?
Free Next Day
Delivery
Interest Free
Finance Available*
Brother PR Clamp Frame LR | 45x24mm | PRCLP45LR Description
Approx Size: 45mm x 24mm (8” x 1.8”).
Compatible with Brother PR650e, PR655, PR1000, PR1000e machines
Please Note:
For full details on cancellations and returns, please refer to our terms and conditions.
Ask a question About Brother PR Clamp Frame LR | 45x24mm | PRCLP45LR
Brother PR Clamp Frame LR | 45x24mm | PRCLP45LR REVIEWS
Share your thoughts with other customers
Leave a Review
SIMILAR PRODUCTS YOU MAY ALSO LIKE
Brother F014N | Binder Foot
0 Reviews
Brother F025N | Fringe Foot
1 Review
Brother F012N | Gathering Foot
0 Reviews
Brother F016N | Quilting Bar
Brother F035N | Stitch Guide Foot
CUSTOMERS ALSO BOUGHT COMPLETE YOUR SELECTION
Brother Extension Table WT15
  • Ruler in both imperial and metric measurements
  • Adjustable rubber legs - adapt to your surface.
  • Dimensions: L 436 x H 277mm (17-1/8" x 10-7/8").
3 Reviews
Brother Magnetic Frame MF180
  • The flat magnet frame reduces sliding of materials in frame.
  • Perfect for beginners! No catches, no levers, just place the magnets and embroider.
  • Reduces scratching and hoop burn damage to your hooped materials.
  • Size: 180 x 130 mm (7 x 5") Embroidery Area.
1 Review
SPECIAL OFFERS THIS WEEK
Deal of the WeekNovum Easylock 960D 2,3 & 4 Thread Overlocker
Free Gift
Bonanza Sale
ONLY 7 LEFT
Novum
novum easylock 960d 2,3 & 4 thread overlocker
  • FREE
  • Overlocker Starter Pack &
  • Included Overlocker Feet
2 Reviews
7 Bundle Offers
Deal of the WeekNovum CLS6000 Heavy Duty Coverstitch Machine
Free Gift
Bonanza Sale
ONLY 5 LEFT
Novum
novum cls6000 heavy duty coverstitch machine
  • FREE
  • Coverstitch
  • Starter Pack
4 Reviews
10 Bundle Offers
Deal of the WeekStitchmaster S100D 2, 3 & 4 Thread Overlocker
ONLY 6 LEFT
Stitchmaster
stitchmaster s100d 2, 3 & 4 thread overlocker
  • Overlocker
  • Starter Pack
4 Reviews
7 Bundle Offers
Deal of the WeekNovum N1034D 2,3 & 4 Thread Overlocker
ONLY 7 LEFT
novum n1034d 2,3 & 4 thread overlocker
  • Overlocker
3 Reviews
Deal of the WeekStitchmaster SM515D 2, 3 & 4 Thread Overlocker
ONLY 8 LEFT
Stitchmaster
stitchmaster sm515d 2, 3 & 4 thread overlocker
  • Includes Extension Table, Waste Tray
  • 4 Thread Overlock
  • 3 Thread Overlock (wide/narrow) x2
  • 3 Thread Flatlock (wide/narrow) x2
Deal of the WeekNovum Combi 4070 Overlock & CoverHem Machine
ONLY 9 LEFT
novum combi 4070 overlock & coverhem machine
  • Coverstitch
14 Bundle Offers
Deal of the WeekNovum SP1000 Embellisher Machine
novum sp1000 embellisher machine
  • Navy Carry Case
1 Bundle Offer
CLEARANCE OFFERS SAVE UP to 50%
Janome DKS30 Special Edition Demonstration Model
Janome
  • Total of 30 stitches, each with their own illuminated key
  • Elongation of selected stitches up to 5 times their original length
  • Easy set bobbin system
  • Auto bobbin winder cutter
Janome Memory Craft 8200QCP SE Demonstration Model
Janome
  • Fully computerised with freearm
  • Extra long 28cm (11) arm space
  • 224 built-in stitches including alphabets
  • 9mm stitch width
Janome M100QDC Sewing and Quilting Machine Demonstration Model
  • Computerised Sewing Machine
  • Free Arm / Flat Bed Convertible
  • Machine Size appx.: W410 x H300 x D180mm
  • Arm Space: 170 x 110cm
Janome M50QDC Sewing and Quilting Machine Demonstration Model
  • Computerised Sewing Machine
  • Arm Space: 170 x 110cm
Janome 5270QDC Sewing and Quilting Machine Demonstration Model
  • LCD display with backlight
  • 270 built in stitches including 12 x 1-step buttonholes
  • 100 letters, numbers and symbols
  • 88 european letters
Novum Pro Q400 Long Arm Computerised Sewing Machine Box Damaged, As New
  • 400 Built In Utility & Decorative Stitches
  • 11 Built in One-Step Buttonholes
  • 950 Stitches Per Minute
  • 2 Sewing Fonts
Finance AvailableBrother Aveneer EV1 Sewing and Embroidery Machine Showroom Display Model
Novum Pro Q100 Long Arm Computerised Sewing Machine Box Damaged, As New
  • 100 Built In Utility & Decorative Stitches
  • Integrated Needle Threader
  • Max Stitch Length: 5mm
1 Bundle Offer
Janome Memory Craft 9480 QC Professional Sewing and Quilting Machine Demonstration Model
  • Includes Large Extension Table
  • 400 Built-in Stitches
  • 11 Auto 1 step Buttonholes
  • Monogramming - 4 font Inc. (9mm upper case & numbers)
SPECIAL OFFERS
LIMITED STOCK. DON’t MISS OUT!
Shop SPECIAL OFFERS
Special Offers
0% Interest
INTEREST FREE
FINANCE AVAILABLE
AVAILABLE ON MOST PRODUCTS
Payment Methods
INTEREST FREE FINANCE AVAILABLE
clearance 1clearance 2clearance 3clearance 4
UP TO 50% OFF
CLEARANCE
AVAILABLE ON MOST PRODUCTS
Up to 50% Off Clearance